Kutulu Varyaklar

Kutulu Varyak Primer sargını bir kısmı veya tamamının sekonder sargı olarakta kullanıldığı ve aynı manyetik alanın etkisinde kalan transformatörlerdir.

Normal Transformatörlerde primer ve sekonder olmak üzere iki sargı bulunur. Oto transformatörlerde ise TEK BİR SARGI bulunur. Primer ve sekonder görevini yaparlar.

Sargı sayısı bir’e düşürüldüğünden kaçak reaktanslar azalmıştır. Varyak’ ta uç çıkarılmadığından potansiyometre gibi de kullanılabilir.

Kutulu Varyak Sistemlerinde; varyak kutu içerisine konularak kullanıcıya komplike bir kullanım kolaylığı ve emniyet sağlar. Kutulu Varyaklarda; dijital voltmetre, dijital ampermetre, sigorta, pako şalter ve born klemens kullanılmaktadır.

Üzerindeki ölçü aletleri sayesinde kullanıcıya gerilim ve akım izleme imkanı sağlar.

Kutulu Varyaklar; monofaze kutulu varyak ve trifaze kutulu varyak olmak üzere iki çeşittir. Kutulu Varyak Çıkışları kullanıcının isteğine göre özel olarak ta imal edilmektedir.

Monofaze Kutulu Varyak

Monofaze Kutulu Varyak; standart olarak çıkış voltajı 220 V AC'dir. İsteğe bağlı olarak 0 - 250 V AC veya 0 - 300 V AC olarak imalatı yapılmaktadır.

Kullanıcının isteğine göre çıkış voltajı daha yüksek olarak ta özel imalat yapılmaktadır.

Monofaze Kutulu Varyak

Detaylı BilgiTrifaze Kutulu Varyak

Trifaze Kutulu Varyak; standart olarak çıkış voltajı 380 V AC'dir. İsteğe bağlı olarak 0 - 432 V AC veya 0 - 519 V AC olarak imalatı yapılmaktadır.

Kullanıcının isteğine göre çıkış voltajı daha yüksek olarak ta özel imalat yapılmaktadır.

Trifaze Kutulu Varyak

Detaylı bilgi