Tam Otomatik Servo Regülatörler

Servo Regülatör

Servo regülatörler troidal (varyak) transformatör ve güç (boost) transformatöründen meydana gelmektedir. Regülatör şebeke voltajını, içerisinde bulunan varyak sayesinde, şebekenin yükselişine veya düşüşüne göre regüle edip (ayarlayıp) voltajı sabit tutar. Regülatörün regülasyon hızı servo regülatörler de 80 volt/saniyedir. Böylece regülatör beslediği yüke sabit voltaj vererek yükü korur ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Servo regülatörleri; varyak, güç trafosu, dc motor, servo elektronik kart ve diğer yardımcı elemanlardan oluşmaktadır. Regülatör imalatında bu parçaların kalite oranına göre, regülatörün ömrü değişmektedir. Firmamız imalat çeşitlerinde tse ve ce sertifikalı malzemeleri kullanmaktadır.

Günümüzde elektrik ve elektronik cihazların tüketimi çoğaldıkça, şehir şebekesinde problemler oluşmaktadır. Evlerimizde veya iş yerlerimizde kullandığımız elektriklerde aşırı yükselmeler veya aşırı düşüşler meydana gelmektedir. Kullandığımız cihazların tümü verimsiz çalışmakta hatta arızalara neden olmaktadır. Bu sebeple cihazlarınızın güvenli bir şekilde çalışması için voltaj regülatörü kullanılması gerekmektedir.

Monofaze Regülatör

Monofaze regülatörler, tek fazlı regülatörlerdir. “Mono” kelimesi “tek” anlamına gelmektedir. Monofaze regülatörler; 1 kVA’dan 30 kVA’ya kadar üretilmektedir. Kullanım alanları; evlerde, iş yerlerinde, ofiste, tıbbi cihazlarda, bilgisayarlarda kısacası voltaj problemi olan her yerde kullanılır.

Trifaze Regülatör

Trifaze servo regülatörler; 3 fazlı regülatörlerdir. 3 faz birbirinden bağımsız olarak çalışır ve şebekeden gelen 3 fazı ayrı ayrı regüle eder. Her fazın regülasyon hızı 80 volt/saniyedir. Trifaze regülatörler; 6 kVA’dan 2000 kVA’ya kadar imalatı yapılmaktadır. Kullanım alanları; Fabrika, Hastane, Otel, ve apartman genel girişleri, manyetik cihazlar, aydınlatma aygıtları, hassas fotoğraf stüdyo araçları, endüksiyon ısıtma aygıtları, elektro kaplama aygıtları, her türlü elektronik dokuma, nakış ve triko tezgahları, CNC takım tezgahları, ısıtma - soğutma ve klima araçları, tıbbi aygıtlar, radyo televizyon verici istasyonları, bilgisayarlar, elektrik motorları, telli ve telsiz haberleşme araçları, otomatik kaynak makineleri, çağdaş endüstriyel araçlar, elektrikli ve elektronik aletlerin bulunduğu laboratuarlar, test ve araştırma laboratuarları ve diğer kararlı gerilim gerektiren yerlerde kullanılırlar.